Jesteś Tutaj: Aktualności


Aktualności


Projekt systemu alarmowania ludności oraz rozbudowa stacji bazowej w Jeleniej Górze już zrealizowana.  05 sty 2014
 

Wraz z firmą Platan firma Digitran zrealizowała projekt dostawy i montażu 13 kompletów syren elektronicznych.

Projekt został zrealizowany w ramach systemu alarmowania ludności wraz z rozbudową i modernizacją istniejącej stacji bazowej digitexCZK do poziomu digitexCZK/IP. Sterowanie (załączanie) punktów alarmowych realizowane jest drogą radiową wykorzystującą transmisję cyfrową protokołu NXDN.

 W ramach każdego kompletu został zamontowany radiotelefon stacjonarny Kenwood NEXEDGE, pracujący w paśmie VHF wraz z instalacją antenową. Szyfrowanie cyfrowej transmisji radiowej jest realizowane z wykorzystaniem algorytmu AES. Za pomocą radiotelefonów można aktualizować oprogramowanie w syrenach elektronicznych.

System zapewnia również automatyczną zmianę trybu pracy radiotelefonu z analogowego na cyfrowy i z cyfrowego na analogowy oraz wykorzystuje tryb MIX (mieszny).

 

Radiotelefony nasłuchują transmisję radiową zarówno od syren wyposażonych w radiotelefony analogowe pracujące we wszystkich istniejących systemach załączania syren. W mieście Jelenia Góra jest to system RUW2000 i RUW3000, oraz od nowych syren elektronicznych wyposażonych w radiotelefony cyfrowe i pracujące z szyfrowaniem.


Według informacji przekazanej przez PLATAN jest to pierwszy wpełni cyfrowy system alarmowania na terenie województwa dolnośląskiego.

Napisał: Arnold